Skip to main content
Kronika

Zápisky z výpravy

By 12. 8. 20228 prosince, 2022No Comments

Zážitky z přespávačky

První přespávačka v nové modlitebně CB Kladno. Po příjezdu dětí proběhla večerní hra v ulicích města, kde děti plnily různé úkoly a luštily šifry. Všichni nakonec stihli večeři, ale bylo to těsné… Po večeři samozřejmě hygiena, večerníček a spát.
V sobotu jsme vstali brzy, abychom se stihli v klidu nasnídat a připravit na celodenní výlet do okolí Okoře. Vlakem jsme se svezli do Zákolan, odkud jsme už vyrazili po svých. Kdo zná cestu ze Zákolan na Budeč ví, že k ní vede strmá cesta. Tu jsme si spestřili během a pár odvážných se snažilo dosáhnout vrcholu jako první. U Budče krátké zastavení, historické okénko, prozkoumání místního hřbitova a pokračujeme směr Okoř.
Nikde nikdo a slunce nám svítí do tváří. Rozepínáme bundy a noříme se do hovorů mezi sebou, vyprávění vtipů a trhání pámelníku bílého. Jdeme podél potoka až k mostu, u kterého vedoucí vzpomínají, že kdysi tu žádný mostek nebyl a přes potok se muselo brodit. No… skvělá příležitost to vyzkoušet. Boty a ponožky dolu, ohrnout kalhoty a projít ledovou vodou na druhou stranu, to zvládla většina z nás, ostatní přihlíželi z mostku. K Okoři jsme došli kolem oběda a už jme měli pěkný hlad. Hledali jsme vhodné místo, kde bychom mohli bezpečně rozdělat oheň. Po půl hodině jsme ho našli a upekli si několik uzenin a jako sladkou tečku jsme si opekli makové těsto, které jsme si namáčeli do domácích povidel. Nohy nám mezitím ztěžkly a nejraději bychom na místě přespali. S vědomím toho, jak by to asi v mrazivé noci dopadlo, jsme se vydali na zpáteční cestu. Netrvalo dlouho a došli jsme do Noutonic. Vlak nás odvezl zase zpět do Kladna, kde na nás čekala teplá večeře od Vandy! (díky Vando!).
Po večeři jsme měli malý filmový večer, kde jsme si promítli dva krátkometrážní filmy: Stařec a moře a Muž který sázel stromy. Jsou to skvělé filmy, které nám kladly spoustu dobrých otázek. Po filmech jsme si o nich společně povídali a diskutovali o myšlenkách, které nás přepadaly.
 Nakonec trnkův večerníček Dva mrazíci a spát.

Díky parto, bylo to fajn 🙂