Skip to main content
Kronika

Zápisky z Megasjezdu

Vyjeli jsme z Kladna kolem 11:00 hodin. Dorazili jsme do Havlíčkova Brodu asi v 13:00.
Registrovali jsme se v Kulturním domě, šli jsme se ubytovat do školy a potom jsme si zahráli seznamovací hru.
Večer byly chvály a slovo o tom , že nejsi sám. Potom byla večeře. Oběd a večeři jsme měli ještě z vlastních zásob. Po večeři byl koncert křesťanských rapperů Isaac Records .
Druhý den jsme se nasnídali (rohlík s marmeládou nebo s nutellou). Po raním programu a chválách jsme šli na předem vybraný seminář. Pak byla diskuze po dorostech. Po obědě (brambory s řízkem) byl polední klid. Po poledním klidu byli různé workshopy: například vrhání nožů, kovařina, háčkování, fotbal nebo vyrábění barefoot obuvi. Ve volném čase byl sraz pro skautské oddíly založené pod Dorostovou unií, celkem nás tam bylo okolo 60. Hráli jsme různé hry a vzájemně jsme se seznámili. K večeři byl sendvič. Potom byly chvály a zase program o tom, že nejsi sám. Vždycky to vysvětlovali jiní lidé.
Ze soboty na neděli byl sice posun času, ale my jsme se moc nevyspali. V noci k nám do třídy přišli nějací kluci a pustili na mobilu alarm. Skoro všechny nás vzbudili (mě teda ne). A pak přišli znova. Naši vedoucí Evču to tak naštvalo, že na ně vyběhla, ale oni se už neobjevili. Ráno byla snídaně, zabalili jsme si a šli jsme na nedělní bohoslužbu. Do Kladna jsme se vrátili v pořádku.

Sepsala Ester, 10 let