Skip to main content
Kronika

Ukliďme Česko 2023

V pondělí v 17:00 jsme se všichni sešli v naší klubovně. Dostali jsme odpadkové pytle, gumové, světle růžové rukavice a vyrazili jsme. Cestou do lesa jsme se dohadovali, jestli jsou růžové, nebo fialové (byly růžové) a sbírali jsme odpadky. Je smutné, kolik odpadků jsme posbírali jenom cestou do lesa. V lese jsme se potkali s mladším oddílem skauta: s Obry. Předvedli jsme si navzájem naše pokřiky a rozešli jsme se do lesa, sbírat další odpadky, které tady lidé odhodili. Je zajímavé, co všechno se dá v lese najít… Našli jsme toho spoustu, třeba lahve od piva, ulomenou pánev, plnou pastu na zuby, kusy kovu a oblečení, stan pohřbený v hlíně a listech… Hynek dokonce našel i funkční koloběžku, kterou si pak odvezl domů. Po dvou hodinách jsme se rozhodli, že se vrátíme zpátky do klubovny. Zhodnotili jsme celý „výlet“, probrali jsme nadcházející akce a upletli jsme si náramky. Bylo to moc fajn. Celou tuhle akci hodnotíme pozitivně. Pomohli jsme přírodě, strávili jsme spolu nějaký čas a seznámili jsme se trochu víc se členy mladšího oddílu. Taky jsme si připomněli 6. Bod skautského zákona: Skaut/ka je ochráncem/ochránkyní přírody a cenných výtvorů lidských.

Napsaly Anička (13) a Miriam (13).