Skip to main content
Kronika

Zápisky z přespávačky

By 16. 4. 202424 dubna, 2024No Comments

V šest jsme se sešli v modlitebně a pak jsme další hodinu chodili sem a tam, hráli hry a čekali na opozdilce. Začal hlavní program s párem ledoborců a večeří. Sekaná byla úžasná, po další hodině hraní her a blbnutí se všichni tak nějak dohrabli do spacáků. Následovala pohádka, pardon, chaos a pak pohádka, ještě trochu chaosu a všichni spali.
Další den už v šest běhali menší po sálu, zatímco někteří (třeba já)se snažili ještě spát. Nakonec se ale všichni stejně museli vyhrabat ze spacáků. K snídani byla už skoro tradiční ovesná kaše. Jaromír nám zahrál scénku o italském objeviteli Americanovi, kolem kterého se pak měl točit celý další program (Král s králíkem při scénce vyvolávali problémy s pozorností a byli vyhozeni).
Při dopolední hře jsme běhali pro suroviny na stanoviště a „prodávali indiány“. Po dvou hodinách běhání byli až na pár vyjímek všichni mrtví. Nějak jsme se dovlekli zpět do modlitebny, následoval oběd (nemám ponětí, co jsme jedli).
O odpoledním klidu jsme se většinou prostě váleli (minimálně já) a bavili se s ostatními. Skupina menších vedle hrála městečko Palermo. Odpoledne byla tentokrát chodící hra: chodili jsme v družstvech po stanovištích a plnili úkoly. Docela jsme se zasekli hned na druhém úkolu, kde jsme museli dovést čtyři (ze šesti) z týmu na další stanoviště poslepu. Samozřejmě jsme si zvolili tu, která se vyznala v mapě, a tak jsme tam dalších třicet minut naváděli kamarády do stromů a bloudili sem a tam. Nakonec jsme se vrátili asi se třemi čtvrtinami stanovišť (k velkému zklamání některých), došli si ke studánce pro odměnu.
Večerní program se sestával z pár her a filmu Soul.
V neděli ráno bylo opět nedobrovolné vstávání v šest. Pak v podstatě jen úklid sálu, Bang! A konec byl před začátkem bohoslužby.
Asi to zní jako chaos se vstáváním v šest, ale řekl bych, že to za to víc než stálo. Nakonec jsem si užil i psaní těchto zápisků, i když jsem to původně vůbec nechtěl dělat. Bylo fajn si to připomenout, a doufám, že to posloužilo stejně i vám čtenářům. Tady se s vámi loučím a uvidíme se na příští akci.